DMU Yamaha Kids Cup ØST (#5182)
Start dato |
18.04.2021 |
Slut dato |
18.04.2021 |
Løbsnavn |
DMU Yamaha Kids Cup ØST |
Afdeling |
1 |
Arrangør |
Hedelands Motorklub |
Bane |
MX Hedeland |
Adresse |
Abildgårdsvej 15, Tjæreby, 4000 Roskilde |
Løbstype |
Micro Kids Cup |
Sportsgren |
MX |
Aktivt løb |
Ja |
Forventet start på løbet |
11:30 |
Dommer |
Teddy Bjarne Kongebo (25318) |
Tillægsregler |
Tryk her |
Note |
Til deltagerne, nye som gamle - Kast venligst et blik på MX reglementet som helhed, herunder i særlig grad "Bestemmelse I - omhandlende bestemmelser for Microcross."
Se link..: https://dmusport.dk/motocross/motocross-reglement/
|
Tilmeldingsfrist 1 |
08.04.2021 |
Tilmeldingsfrist 2 |
12.04.2021 |
Klasser |
Klasse navn |
Tilmeldingsgebyr 1 |
Tilmeldingsgebyr 2 |
Max antal tilmeldinger |
Micro Begynder/Laveffekt |
250.00 |
450.00 |
|
Micro C50 |
250.00 |
450.00 |
|
Micro B50 |
250.00 |
450.00 |
|
Micro C65 |
250.00 |
450.00 |
|
Micro B65 |
250.00 |
450.00 |
|
Micro C65 HØJ |
250.00 |
450.00 |
|
Micro B65 HØJ |
250.00 |
450.00 |
|
Tillægsregler
Møderegistering |
07:00-08:20 |
Mødetidens udløb |
08:20 |
Lokation |
Raceoffice ved indgangen til MX HM |
Teknisk kontrol |
08:50 |
Instruktion |
08:30 |
Tidskvalifikation |
09:00 |
Træning |
Beg./laveffektklassen afvikler træning kl.0900 - øvrige klasser gennemfører nødvendigvis ikke træning - se MX reglement bestemmelse I |
Start |
09:00 |
Antal deltagere pr. heat min. |
NIL |
Antal deltagere pr. heat max. |
12 (Ved deltagerantal derover, Iht. bestemmelse I - samt banegodkendelsen.) |
Præmiering |
Iht. reglement |
Flere oplysninger omkring stævnet |
Tilgår snarest |
Klubinformation |
http://www.mxhedeland.dk/ |
Formand |
Michael Nielsen |
Stævneleder |
Martin Holm Jensen |
Miljøofficial |
Michael Nielsen |
Onlinetilmeldte dags dato - Micro Begynder/Laveffekt
# |
Licensnummer |
Nr |
Navn |
Klub |
Sponsor |
Klasse |
1 |
52798 |
9 |
August Rasmussen |
Broby Moto Cross Klub |
|
Micro Begynder/Laveffekt |
2 |
54235 |
141 |
Tristan Beukel |
Broby Moto Cross Klub |
|
Micro Begynder/Laveffekt |
3 |
54204 |
241 |
Sebastian Due |
Broby Moto Cross Klub |
Vendelbo - Spedition Christensen |
Micro Begynder/Laveffekt |
4 |
53616 |
902 |
Robin Hjorth Petersen |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
Nr Service Racing Team |
Micro Begynder/Laveffekt |
5 |
10128 |
39 |
Valdemar Brondbjerg |
Broby Moto Cross Klub |
Brondbjerg Factory racing |
Micro Begynder/Laveffekt |
Onlinetilmeldte dags dato - Micro C50
# |
Licensnummer |
Nr |
Navn |
Klub |
Sponsor |
Klasse |
1 |
53801 |
614 |
Oliver Hersøe Garrigues |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
HG-Racing/KK Academy |
Micro C50 |
2 |
53815 |
129 |
Joshua Phillips |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
KK Academy - Mx4ever |
Micro C50 |
3 |
52985 |
566 |
Philip Thinesen |
Broby Moto Cross Klub |
|
Micro C50 |
4 |
53347 |
989 |
Nimbus Andersen |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
French Fries Racing |
Micro C50 |
5 |
53166 |
942 |
Valdemar Bøiehøj |
Hedelands Motorklub |
Team DGM |
Micro C50 |
6 |
53368 |
776 |
Lucas Lauritsen |
Broby Moto Cross Klub |
Varmepumpefyn.dk |
Micro C50 |
7 |
51440 |
694 |
Marco T Kjeldsen |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
Solrød Bilsyn |
Micro C50 |
8 |
54020 |
980 |
Liam Golde-Larsen |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
Golde-Racing |
Micro C50 |
9 |
52693 |
92 |
Tino Elias Greve Skyum |
Broby Moto Cross Klub |
|
Micro C50 |
10 |
53290 |
877 |
Oliver Mose Mathiesen |
Broby Moto Cross Klub |
Fastlane Racing Team |
Micro C50 |
11 |
52265 |
687 |
Oscar Lykke Nielsen |
Broby Moto Cross Klub |
NaturalFlowers.dk |
Micro C50 |
12 |
51816 |
995 |
Felix Wodskou |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
NR Service Racing Team |
Micro C50 |
13 |
50863 |
830 |
Ellen Stenger Nordmand |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
NR Service/Point S Racing |
Micro C50 |
14 |
52876 |
203 |
Carlo Leth |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
|
Micro C50 |
15 |
53628 |
76 |
Loke Sørensen |
Vestsjællands Microcross Klub |
LMS Racing |
Micro C50 |
16 |
51963 |
901 |
Maks Hjorth Petersen |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
Nr service Racing Team |
Micro C50 |
17 |
51752 |
810 |
Asbjørn Brich Svendsen |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
|
Micro C50 |
18 |
53566 |
708 |
Kian Sørensen |
Vestsjællands Microcross Klub |
Team Sørensen |
Micro C50 |
19 |
53659 |
182 |
Sami Aslan Simsek |
Vestsjællands Microcross Klub |
Team YSR |
Micro C50 |
20 |
52868 |
944 |
Malthe Faarvang |
Vestsjællands Microcross Klub |
|
Micro C50 |
21 |
54007 |
285 |
Storm Bilstrup |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
|
Micro C50 |
22 |
52992 |
511 |
Mio Mindegaard Stormly |
Køge Sports Motorklub |
Kaduuz-Racing |
Micro C50 |
23 |
52893 |
30 |
Liam Brøndum |
Vestsjællands Microcross Klub |
#kørsådetryger |
Micro C50 |
24 |
52921 |
914 |
Bertil Kyed |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
NR Service Racing team |
Micro C50 |
25 |
53748 |
888 |
Felix Falver Rasmussen |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
RECYCON RACING |
Micro C50 |
Onlinetilmeldte dags dato - Micro C65
# |
Licensnummer |
Nr |
Navn |
Klub |
Sponsor |
Klasse |
1 |
52215 |
324 |
Martin Bangsmann |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
Bangsmann - KK Academy |
Micro C65 |
2 |
51535 |
344 |
Oscar Emil Sloth Winther |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
Den Lokale Bilpleje |
Micro C65 |
3 |
54045 |
554 |
Felix Holden Pejstrup |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
NR-Service |
Micro C65 |
4 |
51968 |
535 |
Jesse Schjelde Christiansen |
Næstved Motor Klub |
JSC Racing |
Micro C65 |
5 |
52873 |
578 |
Andrea Andersen |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
NR-service Racing Team |
Micro C65 |
6 |
51825 |
924 |
Milo Juul Breum |
Broby Moto Cross Klub |
GULF / DCC Energi |
Micro C65 |
7 |
41099 |
763 |
Laurits Stenger Nordmand |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
NR Service Racing Team / Point S Racing 3300 |
Micro C65 |
8 |
52036 |
466 |
Felix Kastebo |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
Felix Goltz Kastebo |
Micro C65 |
9 |
54170 |
628 |
Nohr Hildebrand |
Amager Motocross Klub |
|
Micro C65 |
10 |
53982 |
721 |
Anton Nimbus Asbæk |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
Asbæk |
Micro C65 |
11 |
52839 |
317 |
Izabella Maja Back Sørensen |
Vestsjællands Microcross Klub |
Team Sørensen |
Micro C65 |
12 |
19455 |
127 |
Oliver Lee Vestergaard |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
Team Vestergaard |
Micro C65 |
13 |
53684 |
149 |
William Twagiramungu |
Vestsjællands Microcross Klub |
O.T racing |
Micro C65 |
14 |
50777 |
736 |
Nicholas Rasksen |
Vestsjællands Microcross Klub |
Team Rasksen |
Micro C65 |
15 |
53053 |
382 |
Lucas Rejnholt Jensen |
Hedelands Motorklub |
Westside Racing Team |
Micro C65 |
16 |
53793 |
207 |
Bastian Turell |
Næstved Motor Klub |
JKJ |
Micro C65 |
17 |
53855 |
855 |
Lukas Prip |
Hedelands Motorklub |
LIT Racing |
Micro C65 |
18 |
52031 |
341 |
Lian Johannesson |
Motorcykel Clubben Svendborg |
Dr.maleren & FynsDiamant |
Micro C65 |
Onlinetilmeldte dags dato - Micro C65 HØJ
# |
Licensnummer |
Nr |
Navn |
Klub |
Sponsor |
Klasse |
1 |
54171 |
266 |
Philip Brandt Olsson |
Ballerup Skovlunde Motocross Klub |
Brandt Racing |
Micro C65 HØJ |
2 |
53885 |
234 |
Linus Mølgaard Hjorslev |
Broby Moto Cross Klub |
|
Micro C65 HØJ |
3 |
53239 |
175 |
Eggert Hasselbalch |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
|
Micro C65 HØJ |
4 |
52845 |
201 |
Kasper Daugaard Jørgensen |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
NR Service |
Micro C65 HØJ |
Onlinetilmeldte dags dato - Micro B65
# |
Licensnummer |
Nr |
Navn |
Klub |
Sponsor |
Klasse |
1 |
16232 |
712 |
Viktor Fogh Henriksen |
Hedelands Motorklub |
|
Micro B65 |
2 |
53133 |
363 |
Storm Baden Askbo |
Frederiksborg Amts Motorklub (FAM/MMCC) |
Yamaha Scandinavia /ysr |
Micro B65 |
3 |
40373 |
429 |
Felix Thomsen |
Motorcykel Clubben Svendborg |
AMX Racing Team |
Micro B65 |