AFLYST - Classic EC/NC/DM (#4802)

Start dato 01.05.2020
Slut dato 03.05.2020
Løbsnavn AFLYST - Classic EC/NC/DM
Afdeling EM/NM/DM
Arrangør Aarhus Motor Klub
Bane Ring Djursland
Adresse Centervej 2, 8560 Kolind
Løbstype DM Classic
Sportsgren Classic
Aktivt løb Ja
Forventet start på løbet 09:17
Dommer Jesper Holm (24988)
Tillægsregler Tryk her
Note EM-tilmelding igennem FIM-Europe http://www.fim-europe.com/vintage/#1542979818258-e7718c2c-120f
Ved ekstra klasse: Tilmeld dig de relevante klasser OG ekstra klasse. Send derefter kvitteringen til jsb@dmusport.dk og du vil få refunderet beløbet.
Tilmeldingsfrist 1 19.04.2020
Tilmeldingsfrist 2 01.05.2020
Klasser
Klasse navn Tilmeldingsgebyr 1 Tilmeldingsgebyr 2 Max antal tilmeldinger
Classic 2B - 50 ccm (A) 2200.00 2725.00 33
Classic 2B - 50 ccm (W) 2200.00 2725.00 33
Classic 4 - 350cc 2200.00 2725.00 33
Classic 5 - 500cc 2200.00 2725.00 33
Classic 6 - 750cc 2200.00 2725.00 33
Classic 7A - Forgotten stor 2200.00 2725.00 33
Classic 7B - Forgotten Lille 2200.00 2725.00 33
Classic 7C - F1 2200.00 2725.00 33
Classic 7C - F2 2200.00 2725.00 33
Classic 7D - Supersport 2200.00 2725.00 33
Classic 7D - Superbike 2200.00 2725.00 33
Ekstra klasse 1000.00 1000.00
Klasse 1 <48 2200.00 2725.00 33
Klasse 2 175 cc 2200.00 2725.00 33
Klasse 3 - 250cc 2200.00 2725.00 33
Klasse 8A 2200.00 2725.00 20
Klasse 8B 2200.00 2725.00 20
Klasse 8C 2200.00 2725.00 20
Klasse 8D 2200.00 2725.00 20
Klasse 9 Super mono 2200.00 2725.00 33
Klasse 10, åben parade 2200.00 2725.00 33
Klasse 11 2200.00 2725.00 33
Klasse 12 - 250 GP 2200.00 2725.00 33
Sidecar Open 2200.00 2725.00 20

Tillægsregler

Gruppenavn
Mødetidens udløb 08:00
Teknisk kontrol 07:00
Instruktion 08:00
Træning
Start 09:00
Startgebyr i kr.
Præmiering 20.oo lørdag og efter hvert løb søndag
Flere oplysninger omkring stævnet 3 billetter på tilmelding,ekstra kan købes til lørdag kl. 12.oo til 75 kr.
Porte åbnes klokken 9.oo 30/4.
cyklen skal være godkendt før første udkørsel lørdag
6 kg pulverslukker på team
miljømåtter under alle cykler
føremøde 1 time før første udkørsel f/l/s
der må ikke startes motorer mellem 17.oo og 9.oo
pitbikes er no go
star/stop er ikke samme sted
samme startopstilling i hvert løb
gratis strøm i det omfang det er til rådighed
HUSK: maskinkort ved DM og NM
Tidsplan, https://ctt.ringdjursland.com/tidsplan-classic-tt-2020/
Formand Carsten Svendsen
Stævneleder Jan Eriksen
Løbstype
Vedhæftede filer

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 2B - 50 ccm (W)

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 51855 30 Danni Nielsen Aarhus Motor Klub Bramstrup retro Racing Classic 2B - 50 ccm (W)
2 39877 84 Jørgen Kvist Aarhus Motor Klub Kvist power Classic 2B - 50 ccm (W)
3 41436 21 Peder Eskerod Aarhus Motor Klub Classic 2B - 50 ccm (W)
4 53234 81 Claus Hald Therkildsen Aarhus Motor Klub Classic 2B - 50 ccm (W)
5 23982 75 Søren Hartvig Aarhus Motor Klub team storm Classic 2B - 50 ccm (W)
6 40973 83 Kurt Christensen Aarhus Motor Klub Classic 2B - 50 ccm (W)
7 39132 82 Per Christensen Aarhus Motor Klub Classic 2B - 50 ccm (W)
8 52516 100 Mogens Tønder Aarhus Motor Klub Classic Fifty Racing Classic 2B - 50 ccm (W)
9 18206 24 Jens Jørn Lemming Aarhus Motor Klub Classic Fifty Racing Classic 2B - 50 ccm (W)
10 39691 17 Søren Lemming Aarhus Motor Klub Classic Fifty Racing Classic 2B - 50 ccm (W)
11 26652 25 Anders Elsberg Aarhus Motor Klub Kreidlershop24.de Classic 2B - 50 ccm (W)

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 2B - 50 ccm (A)

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 41653 71 Mogens Jakobsen Aarhus Motor Klub MAT Racing Classic 2B - 50 ccm (A)
2 51651 88 Allan Sørensen Aarhus Motor Klub A.Sørensen Classic 2B - 50 ccm (A)
3 52852 199 daniel baunsgaard Aarhus Motor Klub GT-tuning Classic 2B - 50 ccm (A)
4 6158 3 Torben Skousen Aarhus Motor Klub T. Skousen Classic 2B - 50 ccm (A)
5 9438 69 Lars Mortensen Aarhus Motor Klub Kreidler team Hinnerup Classic 2B - 50 ccm (A)
6 41616 18 Søren Klosterskov Nørgaard Aarhus Motor Klub Team Hingsten Classic 2B - 50 ccm (A)
7 6269 35 Michael Kristensen Aarhus Motor Klub Solskin Classic 2B - 50 ccm (A)
8 38332 8 Per Søegaard Aarhus Motor Klub Classic 2B - 50 ccm (A)

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 7D - Superbike

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 53236 42 Lars Christiansen Aarhus Motor Klub Classic 7D - Superbike
2 37948 12 Lars Marholt Road Racing Klub Viking Spile Racing Team Classic 7D - Superbike
3 9607 69 Jan Witt Olsen Aarhus Motor Klub East-coast mc racing Classic 7D - Superbike
4 9182 95 Bobby Møller Schubert Aarhus Motor Klub East-coast mc racing Classic 7D - Superbike
5 29544 26 Jan Hedegaard Jensen Aarhus Motor Klub Vagn-Jensen motorcykler Classic 7D - Superbike
6 26670 49 Erik Bo Nielsen Aarhus Motor Klub Team BioSan / Fresa Classic 7D - Superbike
7 6705 13 Rene Prang Aarhus Motor Klub Vagn Jensen Motorcykler/Midland Oil Classic 7D - Superbike
8 36585 5 Thomas Hedegaard Christensen Aarhus Motor Klub GT-tuning Classic 7D - Superbike
9 7875 77 Jesper Hald Aarhus Motor Klub Team VIP-Racing Classic 7D - Superbike
10 8511 96 Ulrik Døssing Nielsen Aarhus Motor Klub AK55 Classic 7D - Superbike
11 51015 84 Peter Milano Samuelsen Aarhus Motor Klub Team PaTina Classic 7D - Superbike
12 456 17 Finn Villadsen Aarhus Motor Klub Classic 7D - Superbike
13 51650 64 Anders Ritz Aarhus Motor Klub Team Madsens Garage Classic 7D - Superbike
14 7254 55 Michael Rønde Aarhus Motor Klub VIP Racing Classic 7D - Superbike
15 39091 51 Claus Høj Pallesen Aarhus Motor Klub Høj Motorsport Classic 7D - Superbike
16 41715 115 Klaus Ellegaard Aarhus Motor Klub Vagn Jensen motorcykler Classic 7D - Superbike
17 50477 76 Asbjørn Hannibal Aarhus Motor Klub LoadMaster RACING Classic 7D - Superbike
18 10226 36 Michael Brix Sørensen Aarhus Motor Klub Vagn Jensen Motorcykler Classic 7D - Superbike
19 50536 78 Allan Poulsen Aarhus Motor Klub Team Madsens Garage Classic 7D - Superbike
20 42358 16 Tom Bergan Aarhus Motor Klub Vagn Jensen motorcykler Classic 7D - Superbike

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 4 - 350cc

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 3501 6 Benny Lysen Aarhus Motor Klub CJ Racing Classic 4 - 350cc

Onlinetilmeldte dags dato - Klasse 12 - 250 GP

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 37773 16 Kris Jensen Aarhus Motor Klub CJRS.dk Klasse 12 - 250 GP
2 30233 44 Henrik Sommer Aarhus Motor Klub Tisvildeleje racing Team Klasse 12 - 250 GP
3 7875 77 Jesper Hald Aarhus Motor Klub Team VIP-Racing Klasse 12 - 250 GP
4 1520 80 Alf Busk Aarhus Motor Klub Vagn Jensen motor cykler Klasse 12 - 250 GP

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 7D - Supersport

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 12464 81 Troels Møllebæk Aarhus Motor Klub Classic 7D - Supersport
2 53280 27 Casper Villadsen Aarhus Motor Klub Classic 7D - Supersport
3 30082 33 John Korsbak Aarhus Motor Klub JK Racing Classic 7D - Supersport
4 16235 19 Per Jakobsen Aarhus Motor Klub Kermit Racing Classic 7D - Supersport
5 38250 63 Tommy Rasmussen Aarhus Motor Klub K.Appel Classic 7D - Supersport
6 50501 24 Casper Neergaard Aarhus Motor Klub Neergaard Racing Classic 7D - Supersport
7 41339 37 Søren Hannibal Aarhus Motor Klub LoadMaster RACING Classic 7D - Supersport
8 50683 666 David Kjaer Aarhus Motor Klub Race666.dk Classic 7D - Supersport
9 41387 565 Flemming Bo Svanholm Aarhus Motor Klub Svanholm Racing Classic 7D - Supersport
10 41715 115 Klaus Ellegaard Aarhus Motor Klub Vagn Jensen Motorcykler Classic 7D - Supersport

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 7A - Forgotten stor

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 51528 49 Søren Høj Pallesen Aarhus Motor Klub Høj motorsport Classic 7A - Forgotten stor
2 3705 11 Carl Frederiksen Aarhus Motor Klub Carl Racing Classic 7A - Forgotten stor
3 38201 75 Martin Borch-Christensen Aarhus Motor Klub Team Borch Classic 7A - Forgotten stor
4 51073 65 Fritz Hansen Aarhus Motor Klub Classic 7A - Forgotten stor
5 52517 46 Allan Pedersen Aarhus Motor Klub Honda Sport Racing Team Classic 7A - Forgotten stor
6 41647 78 Christian Søholt Aarhus Motor Klub Team Søholt Classic 7A - Forgotten stor
7 3680 13 Jens Nørgaard Christensen Aarhus Motor Klub Classic 7A - Forgotten stor

Onlinetilmeldte dags dato - Klasse 10, åben parade

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 36402 14 Leif A Nielsen Aarhus Motor Klub Alta Engineering Racing UK Klasse 10, åben parade
2 2854 96 Peter Dam Aarhus Motor Klub PndManx Klasse 10, åben parade

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 7C - F2

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 10545 127 Orla Madsen Aarhus Motor Klub Classic 7C - F2
2 11838 72 Torben Michael Jensen Aarhus Motor Klub Multiværkstedet Racing Classic 7C - F2
3 34603 155 Jan Hansen Aarhus Motor Klub Høng classic Classic 7C - F2

Onlinetilmeldte dags dato - Klasse 8B

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 9491 1 Kjell Strömberg Aarhus Motor Klub Klasse 8B

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 6 - 750cc

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 8687 97 Lars Sandberg Aarhus Motor Klub Classic 6 - 750cc
2 24416 675 August Kroon Aarhus Motor Klub TEAM FSA RACING Classic 6 - 750cc
3 18400 53 Søren Holm Aarhus Motor Klub Teamholmracing Classic 6 - 750cc
4 36355 86 Teddy Schultz Aarhus Motor Klub Team Hound Dog Racing Classic 6 - 750cc
5 21496 61 Torben Thygesen Hansen Aarhus Motor Klub Team F.S.A Classic 6 - 750cc
6 50189 44 Ole Poulsen Aarhus Motor Klub Classic 6 - 750cc
7 50957 89 Michael Kildetoft Aarhus Motor Klub Team F.S.A. Classic 6 - 750cc

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 7C - F1

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 24509 65 Michael Kristensen Aarhus Motor Klub Mlk Racing Classic 7C - F1
2 34103 177 Bo Thygesen Aarhus Motor Klub BT Byggeteknik Classic 7C - F1
3 28453 888 Jan Arvid Mandelid Aarhus Motor Klub team biosan nordic racing Classic 7C - F1

Onlinetilmeldte dags dato - Ekstra klasse

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 7875 77 Jesper Hald Aarhus Motor Klub Team VIP-Racing Ekstra klasse
2 30233 44 Henrik Sommer Aarhus Motor Klub Tisvildeleje Racing Team Ekstra klasse
3 24416 675 August Kroon Aarhus Motor Klub TEAM FSA RACING Ekstra klasse
4 18400 52 Søren Holm Aarhus Motor Klub Teamholmracing Ekstra klasse
5 36355 47 Teddy Schultz Aarhus Motor Klub Team Hound Dog Racing Ekstra klasse

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 5 - 500cc

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 20141 16 Vagn Jensen Aarhus Motor Klub Team Vagn Jensen Motorcykler Classic 5 - 500cc
2 104 7 Per Bach Aarhus Motor Klub Team Daytona Racing 4-T Classic 5 - 500cc
3 21664 42 Uffe Beck Stæhr Aarhus Motor Klub Oilers Racing Classic 5 - 500cc

Onlinetilmeldte dags dato - Classic 7B - Forgotten Lille

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 38040 7 Poul Erik Pedersen Aarhus Motor Klub Team Rete Classic 7B - Forgotten Lille
2 18400 52 Søren Holm Aarhus Motor Klub Teamholmracing Classic 7B - Forgotten Lille
3 37696 66 Peter Jørgensen Aarhus Motor Klub Team KYK Classic 7B - Forgotten Lille

Onlinetilmeldte dags dato - Klasse 8D

# Licensnummer Nr Navn Klub Sponsor Klasse
1 6667 37 Kim Caspersen Aarhus Motor Klub Fair play Klasse 8D